31 Ağustos 2014 Pazar

KIRMIZI RENGİN ENERJİSİ

Feng Shui’de kırmızı kan ve yaşamın simgesidir. Gücü, devinimi, doygunluğu ve aşkı temsil eder. Çok güçlü bir enerji alanı olması nedeniyle olumsuz enerjileri uyarabilir, bu nedenle bu rengi kullanırken her renkte olduğu gibi aşırılığa kaçmadan denge ve renk tonları konusunda da dozunu ayarlamalıyız.
 
Kırmızı renk, doğru yönde ve yeterli derecede kullanıldığında kişiyi harekete, yaşama gücünü yükseltmeye yönlendirdiği gibi fazla ve yersiz kullanıldığında depresif ve negatif duyguları uyarabilir. Ani öfke patlamaları, kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon gibi etkileri olabilir. Özellikle Ateş grubu insanları bu rengi çok dikkatli kullanmalıdırlar.
Bir mekana Feng Shui uygulaması yapılırken dozunda kırmızı renk negatif enerjiden korunmak ve pozitif enerji yaratmak için kullanılmalıdır. Bu nedenle Çin panoları ve kristal bağlama bantları, mutluluk ve uzun ömrün kırmızı kurdelesi, bambu flütleri ve pek çok objede canlı kırmızı renk kullanılır. Düşük tansiyon veya yorgunluk sorunu olanlar Feng Shui’ye göre kırmızı renk bir giysiyle sağlıklarında olumlu değişimler yaratabilirler..

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder